Шенгенська віза – як оформити

Шенгенська віза – віза, яка діє на території шенгенської зони.
Це єдина віза, свого роду пропускний квиток до країн Шенгенської зони.
Шенгенська віза дає право на вільне переміщення усередині країн, що входять в шенгенську зону і між ними. Контроль здійснюється по зовнішніх межах. Внутрішні кордони контролюються умовно. В основному вибірково або при виникненні підозр у прикордонної служби.
Шенгенська зона включає в себе 26 європейських держав, що приєдналися до однойменного угодою, підписаною в місті Шенген (Люксембург) в 1985 році.
На 01.01.2012 до складу Шенгенської зони входять: Австрія, Бельгія, Угорщина, Німеччина, Греція, Данія (без Гренландії і Фарер), Ісландія, Іспанія, Італія, Латвія, Литва, Ліхтенштейн (з 19.12.11), Люксембург, Мальта, Нідерланди, Норвегія, Польща, Португалія, Словаччина, Словенія, Фінляндія, Франція, Чехія, Швейцарія, Швеція, Естонія.
Автоматично входять в шенгенську зону: Андорра (у складі з Іспанією), Монако (у складі з Францією), Сан-Марино (у складі з Італією).
В шенгенську зону входять Ісландія, Норвегія і Швейцарія, хоча не є членами Євросоюзу.
Готуються увійти в зону шенгену Болгарія, Кіпр, Румунія. Можливо вступ Болгарії та Румунії до шенгенського угоду в поточному 2012 році, проте Нідерланди та Франція проти.

Існують наступні типи шенгенських віз: перші дві візи (тип А і В) видаються людям, які подорожують транзитом через країни Шенгену, віза типу C для відвідувачів країни (тобто так звані гостьові, туристичні, бізнес-візи).
Аеропортова транзитна віза (тип А). Як зрозуміло з назви, віза видається тим, хто робить авіапереліт транзитом через країну Шенгенської групи. Вона має на увазі під собою дозвіл на перебування на транзитної території зони аеропорту країни-учасниці, але не дає права переміщення всередині країни.
Шенгенська транзитна віза (тип В). Така віза видається тоді, коли людина слід через територію одного і більше держав Шенгенської зони на будь-якому виді наземного транспорту. Термін її дії варіюється від 1 до 5 днів.
Шенгенська короткострокова віза (тип С). Ця віза видається у випадку, якщо людина в’їжджає на територію Шенгенської зони на термін не більше 90 днів.
Віза включає в себе кілька підкатегорій:
віза С1 дозволяє перебувати на території Шенгену до 30 днів;
візи С2 і С3 дають право на перебування в Шенгенських країнах до 90 днів, при цьому третя дійсна протягом року, а у другої – термін дії лише півроку;
віза С4 також має обмеження на сумарну присутність у країнах Шенгену до 90 днів, але термін її дії варіюється від року до п’яти років.
Крім цього кожна з перерахованих віз ділиться на:
Одноразові / дворазові шенгенські візи. Суть такої візи в тому, що вона дає право на в’їзд в шенгенську зону саме через ту країну (для прикладу, нехай це буде Німеччина), чиїм посольством вона була видана. І краще дотримуватися цього правила, тому що якщо насправді турист направляється в іншу країну (наприклад, в Австрії), то при перетині кордону доведеться пояснювати, чому у туриста віза, видана не посольством Австрії. Це досить серйозно, і в разі непереконливого відповіді у в’їзді може бути відмовлено. Однак виїжджати з території Шенгенської угоди можна з будь-якої країни.
А найголовніше, що в’їхати на територію шенгенських країн ви можете одноразово (або двічі). Тобто якщо, наприклад, віза видається з правом присутності протягом 30 днів, то ви не можете приїхати на 20 днів, а потім ще на 10 – весь термін може бути використаний тільки за один раз.
Багаторазові візи (мультивізи). Мультивіза теж видається однією з країн Шенгенської угоди, але по ній громадянин може в’їжджати в будь-яку державу-учасницю.
Як правило, багаторазові візи видаються на термін від місяця до року, але це зовсім не означає, що можна провести весь цей час на території країн Шенгенської угоди. Турист, в’їхавши на територію, зможе перебувати тут сумарно не більше 90 днів. Але тут є нюанс: 90 днів є так само і лімітом перебування за півроку. Значить, якщо навіть турист оформив візу на рік, але провів за перші півроку за кордоном три місяці, до кінця цього року виїхати знову в країни Шенгену він не зможе. Але в цьому немає нічого страшного – справа в тому, що зовсім не обов’язково «витрачати» ці дні за один раз – протягом року можна в’їжджати на територію і виїжджати, таким чином «набравши» це число.
Ми допоможемо Вам оформити шенгенську візу на потрібний вам період і в потрібний термін. Звертайтеся до наших менеджерів і отримаєте грамотну консультацію як правильно вирішити Ваше питання.

Компанія ВІЗА СЕРВІС ЛТД (VIZA SERVICE LTD) зможе в максимально короткі терміни оформити шенгенську візу, і, потім, отримати шенгенську візу в Ваш паспорт.
Завдяки нашим фахівцям у Вас є відмінна можливість в стислі терміни і гарантовано відкрити шенгенську візу в країни Шенгенської угоди!

, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

No comments yet.

Напишіть відгук